Wiedza specjalistyczna vs ogólna

Wiedza użyteczna vs wiedza bezużyteczna❗

Czego nauczyłeś się w szkole co rzeczywiście pomogło Ci w dorosłym życiu?

Jeżeli nic nie przychodzi Ci do głowy, to nie martw się! Nie jesteś sam!

Trzeba powiedzieć to otwarcie: SZKOŁA NIE PRZYGOTOWUJE DO PRAWDZIWEGO DOROSŁEGO ŻYCIA.

Co dowiadujesz się w szkole? Bzdet, teorii, którą możesz w kilka sekund wygooglować. Po co masz zaśmiecać sobie tym umysł? Na myśl o nauce pantofelków, najdłuższych rzekach Meksyku robi mi się niedobrze. Na pewno kojarzysz to uczucie?

A teraz serio:

▪Czy w szkole nauczyli Ciebie zarządzania pieniędzmi?
Zarządzania swoim czasem?
▪A może nauczyli Ciebie inwestować, lub prowadzić biznes i go umiejętnie optymalizować?

Nauka takich rzeczy wymaga wiedzy od praktyków. To tak samo jakby księdza pytać o tajemnicę długoletniego małżeństwa. Usłyszysz setki teorii, które nie są podparte prawdziwymi doświadczeniami.

System edukacji, który nie zmienia się od 200 lat!! Jest po prostu do dupy! Niedostosowany do XXI wieku!
Zamiast uczyć tego, co faktycznie przyda się Tobie w życiu: kreatywnego myślenia, radzenia sobie z problemami, gospodarowania finansami i wyborem swojej drogi zawodowej to..

Słyszysz o tym, w którym roku była Bitwa pod Termopilami. Faktycznie, nie znając tej daty zginiesz marnie w dorosłym życiu. Masakra!

Myślisz, że to przypadek? Oczywiście, że nie! Jest to jeden wielki schemat, który ma wyłączyć w Tobie kreatywność i zabić Twoją pewność siebie. Nazywam to masową produkcją nieświadomych KONSUMENTÓW. Kolejne pokolenia, które wiecznie pracują na utrzymanie systemu, zapewniają majątek tylko nielicznym, którzy wiedzą jak to wykorzystać.

Powiedz to na głos: Jedyną drogą do finansowej stabilizacji to 40 lat pracy na czyjś rachunek. Serio? Obudź się! Nie daj sobie wcisnąć tego gówna!
Wystarczy, że zaczniesz się faktycznie edukować! W jaki sposób? A no taki, który jest w stanie zapewnić wymarzone życie.

Myślisz, że Donald Trump, czy Bill Gates nauczyli się prawdziwej przedsiębiorczości i zarabiania pieniędzy w szkole? Oczywiście, że nie!

▪Mam dla Ciebie smutną wiadomość. Nikt sukcesu nie osiągnął
w szkolnej ławce.
▪Mam też dobrą wiadomość. Mimo tego, że nie wiesz jeszcze nic to jesteś w stanie się tego nauczyć i zbudować wymarzone życie! Tak, to nie jest żadna ściema.

Co należy zrobić? Musisz diametralnie zmienić kierunek i zdobyć wiedzę, której nie znajdziesz w podręcznikach.
Wiedzę, dzięki której będziesz mógł zarabiać dużo pieniędzy jak i korzystać z wolnego czasu.

Nie wierzysz? To masz problem, bo to oznacza, że dałeś sobie wmówić, że świat opiera się na ideałach. A tak naprawdę te ideały mają Cię w dupie. A może już to rozumiesz i szukasz rozwiązania?

Nie ma rzeczy niemożliwych. Czy faktycznie wszyscy ludzie na świecie są skazani na pracę za 2-3tys/zł miesięcznie?

Oczywiście, że nie!

Jesteś w stanie zdobyć więcej,wystarczy że, ruszysz dupę i
weźmiesz się do roboty.

▪Wyrzuć lektury za okno i sięgnij po książkę ekonomiczną.
▪Nie oglądaj bzdur na YouTube, tylko wysłuchaj wartościowy podcast.
▪Nie wydawaj pieniędzy na pierdoły, które potem rzucasz w kąt.
▪Zainwestuj w SIEBIE! Nie znam lepszej inwestycji, której mógłbyś dokonać. Tego czego się nauczysz, nikt Tobie nie zabierze.

Na koniec taka sentencja :

Chcesz osiągnąć sukces? Nigdy nie podążaj za tłumem. Zawsze idź pod prąd i bądź wyjątkowy. Tam gdzie tłum tam nie ma szczęścia i pieniędzy.

Chcesz sprawdzić, czy to co robisz jest dobrą drogą? Zapytaj, 10 Osób co o tym sądzą. Jak odbiorą to „normalnie” to zmień to co robisz. Jak stwierdzą, że jesteś „głupi i weź się za normalną pracę” to oznacza, że idziesz w dobrym kierunku.

Zgadasz się z tym wpisem? ?
Daj proszę lajka, udostępnij i napisz komentarz!
PIONA ! ?