TOP 5 Wskazówek – Jak mieć dobre relacje

JAK ZBUDOWAĆ DOBRE RELACJE⁉️

Masz problem z budowaniem relacji? Nie wiesz od czego zacząć?
Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci to zmienić:
1. Naucz się słuchać – pomyśl, jak druga strona może poczuć się wyjątkowo? Szczerze zainteresuj się nią, zadawaj pytania, a przede wszystkim – daj się wygadać. Zapewniam Cię, że rozmówca poczuje się o wiele swobodniej! Będzie w stanie Ci więcej powiedzieć o sobie, a przy okazji staniesz się w jej oczach godnym zaufania człowiekiem.
2. Bądź pozytywny – bardzo rzadka cecha, szczególnie w Polsce, gdzie uśmiech jest czymś wyjątkowym. Ćwicz ten gest i obdarzaj uśmiechem przechodniów na ulicy, panią ekspedientkę w sklepie, czy swoich bliskich. Uwierz mi, to może być najlepszy moment w ich dniu i chwila radości 😊
3. Nie krytykuj – korci Cię powiedzenie rozmówcy, że nie ma racji? Staraj się jej nie krytykować, a umiejętnie poprowadzić rozmowę na dobre tory. Zadawaj pytania, druga osoba sama powinna dojść do wniosku, że nie ma racji. PS. Jeżeli nie masz wyjścia i musisz zwrócić jej uwagę, zrób to na osobności, a nie publicznie.
4. Używaj imienia rozmówcy – staraj się pamiętać imię nowo poznanej osoby, używaj go w trakcie trwania konwersacji. To daje poczucie drugiej stronie, że bardzo ją szanujesz i doceniasz. Gwarantuję Ci, że wywołasz szok! 👍
5. Przyznawaj się do błędów – każdy z nas popełnia błędy i nikt nie jest nieomylny. Nie bój się przyznać, że nie miałeś racji. To sprawi, że w oczach odbiorców sprawisz wrażenie normalnej, skromnej i szczerej osoby. Taka postawa zbliża jeszcze bardziej!
Którego z punktów używasz najczęściej?