5 Najważniejszych Tipów w Marketingu

5 Najważniejszych Tipów w Marketingu:

1. Autentyczność – Banał, prawda? Sztuczność w 2020 roku wyczuwana jest na kilometr! Bądź autentyczny w tym co robisz, nie udawaj Kogoś Kim nie jesteś. Prędzej czy później sam będziesz takim teatrem zmęczony. Nie pakuj do swoich ofert elementów, których w nich nie ma. W 100% jestem przekonany, że ludzie dużo chętniej kupią, jeśli będziesz kierował się prawdą i autentycznością. Czy łatwiej być sobą czy udawać? Sam sobie odpowiedz. 

2. Problemy i potrzeby – rozwiązywanie problemów i zaspokojenie potrzeb to klucz do udanego biznesu. Klient kupuje rozwiązanie swojego problemu/zaspokojenie swojej potrzeby, a nie sam produkt/usługę. Przykład: Kupujesz wodę dla samej wody, czy dlatego, że chce Ci się pić? 🤔

3. Bądź unikalny – na rynku jest bardzo tłoczno i głośno. Twoja konkurencja zapełnia go produktami i usługami. Musisz pokazać dlaczego, Ty jesteś INNY niż WSZYSCY. Nazywaj swoje produkty/usługi inaczej, ciekawiej. To Cię odróżni od konkurencji. A Efekt? Gwarantowany.

4. Marka Osobista – bądź twarzą swojego biznesu! Pokaż, że za twoim produktem/usługą stoi CZŁOWIEK. To automatycznie ułatwi kontakt z klientami i proces zakupu.

5. Przekonania – Nie walcz z przekonaniami ludzi. Pokaż, że ich rozumiesz i zaseguruj, że dzięki Twojemu rozwiązaniu mogą mieć jeszcze lepiej. Jeśli Klient poczuje, że naprawdę rozumiesz jego potrzeby i chcesz mu pomóc, to Twoje szansę na finalizację znacznie wzrosną 💪