Top 5 Największych MITÓW w biznesie

Top 5 Największych MITÓW w biznesie!

1. Dobry pomysł jest na wagę złota – Pomysł staje się złotem, dopiero gdy przeradza się z ulotnej myśli w głowie do rzeczywistej realizacji. Dlatego nikt nie płaci za dobre pomysły, w innym wypadku co drugi Kowalski byłby milionerem. Tak to nie działa! Z tego powodu żaden z Kowalskich nie jest jeszcze na liście Forbes. Pamiętaj, że Twój pomysł wcale nie musi być wyjątkowy, wystarczy, że zrobisz coś lepiej niż konkurencja.

2. Kasa z neta – Czy znasz taki slogan z grup zarobkowych na Facebooku? To totalna bzdura! Wierzysz, że Internet produkuje w magiczny sposób pieniądze?Cała kasa, bez żadnego wyjątku pochodzi od LUDZI. Internet jest tylko narzędziem i kanałem dystrybucji, dzięki któremu można rozwijać swoje działania.

3. Czytaj jak najwięcej książek o rozwoju – Czytać oczywiście warto i trzeba, żeby czegokolwiek się nauczyć. Większość książek o tej tematyce, to powielanie treści, ubranej w inne słowa. Twój rozwój nie zależy od ilości przeczytanych książek. Wiesz co jest w tym wszystkim najważniejsze? Wdrażanie wiedzy, którą tam znajdziesz. Zacznij STOSOWAĆ i DZIAŁAĆ. Nie poświęcaj całego wolnego czasu na samo czytanie. Sprawdzaj CO z książek przynosi Ci najlepsze rezultaty. Dopiero wtedy zobaczysz namacalne efekty.

4. Przedsiębiorcą trzeba się urodzić – To fakt, że niektórzy ludzie po prostu rodzą się z jakimś talentem. Jednak nawet Ci najbardziej utalentowani muszą nad sobą pracować i rozwijać się, aby osiągnąć sukces. Sam talent nie zagwarantuje sukcesu. Pomyśl z iloma utalentowanymi dzieciakami grałeś w piłkę na boisku? Czy każdy z nich zrobił sportową karierę? Poświecił się pracy? No właśnie.
Istnieje za to pewien zestaw cech, jeżeli będziesz o nie dbał i rozwijał, z pewnością pomogą osiągnąć sukces:
Inteligencja, upór, umiejętność radzenia sobie z problemami, kreatywność oraz pewność siebie.
Zadbaj o nie, jakby to była najważniejsza rzecz na świecie. Tylko z samym sobą spędzisz całe życie. Twoja głowa będzie Ci pomagać, gdy przyzwyczaisz ją do ciężkiej pracy.
Pamiętaj, że talent to tylko 10%, a pozostałe 90% zależy od Ciebie.

5. Musisz mieć duży kapitał, żeby zacząć biznes – Oczywiście, że posiadanie dużego kapitału to ułatwienie. W XXI wieku nie jest to jednak niezbędne. Szczególnie, że żyjemy w dobie Internetu. Jak najłatwiej zarabiać w dzisiejszych czasach? Oczywiście, że na wiedzy! A do tego nie potrzeba dużych pieniędzy na start. Szczere chęci i wysoka jakość usług od razu wyróżnią Cię z tłumu. Reszta? Wszystkiego da się nauczyć. Widzisz, jest Wiele Osób, które potrzebują Twojej pomocy bez względu na branżę w jakiej działasz. Przeanalizuj czego brakuje, lub co można inaczej zrobić w Twojej niszy i rozwijaj swoje umiejętności.