5 Najlepszych Wskazówek Zarządzania Czasem

TOP 5 WSKAZÓWEK JAK MIEĆ WIĘCEJ WOLNEGO CZASU
1. Planowanie – zapisuj co masz zrobić, co najmniej dzień wcześniej. U mnie świetnie sprawdza się forma checklisty, czyli listy zadań do zrobienia. Gdy wykonam któreś z nich, mogę je wykreślić (to fantastycznie podbudowuje poczucie własnej wartości – codziennie odnosisz małe zwycięstwa). Osobiście najbardziej lubię wersję papierową, dlatego zawsze ze sobą noszę kalendarz 
2. Ustal priorytety – masz już checklistę? Podkreśl w niej najważniejsze zadania do wykonania i postaraj się wykonać jako pierwsze. Dlaczego? Chodzi o Twój komfort psychiczny, gdy najważniejsze działania zostaną wykonane, z łatwością przyjdzie Ci realizacja pozostałych. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać i nie narzucać na siebie presji zbyt dużą ilością spraw priorytetowych. 3-4 w zupełności wystarczą.
3. Mów NIE – nauka odmowy to sztuka. Wyobraź sobie taką sytuację: masz już zaplanowany dzień, ustalone priorytety i nagle dzwoni telefon z propozycją, która wszystko wywraca do góry nogami. Bardzo często zgadzamy się na coś, bo nie chcemy wypaść źle w oczach innych. Prawda jest taka, że tracimy mnóstwo swojego czasu na rzeczy, których nie chcemy robić. Zanim na cokolwiek się zgodzisz, zadaj sobie pytanie: Czy to jest w tej chwili ważniejsze niż mój plan i cenny czas?
4. Balans – praca nad sobą, swoim biznesem czy rozwojem jest oczywiście bardzo ważna, ale pamiętaj o czasie na odpoczynek i regenerację. Nie katuj się, spędź czas z rodziną, znajomymi, pójdź na spacer czy posiedź w ciszy. Gwarantuję Ci, że chwile relaksu dobrze wpłynął na pracę Twojego mózgu, a także nie będzie ci doskwierać uczucie „wypalenia”
5. Rozpraszacze – wyłącz TV, radio, ustaw telefon na tryb samolotowy gdy siadasz do pracy. Nie tracisz wtedy cennych minut na ponowne skupienie się nad priorytetami. Po skończeniu działań staraj się zmieniać nawyki: telewizję zastąp rozwijającym kanałem na Youtube lub dobrą książką. Zobaczysz jak dużo dodatkowego czasu zyskasz!